ЕП-572 - це двокомпонентна епоксидна маркувальна емаль. Складається з епоксидної смоли Е-40, пігментів та затверджувача ПЕПА. Також до складу емалі вводить близько 8 – 10% бензилового спирту. Це необхідно для збільшення життєздатності суспензії та покращення наносності.
Призначення маркувальної емалі ЕП-572
Використовується для маркування мідних, срібних, титанових, сталевих (оцинкованих, нікельованих, кадмованих) та алюмінієвих (у тому числі анодованих та кадмованих) виробів. Застосовують її з цією ж метою і для пластмас: оргскла, полістиролу, поліаміду, полікарбонату, гетинаксу, склотекстоліту, текстоліту, а також кварцового відполірованого скла, кераміки. Емаль можна наносити на сталь, раніше забарвлену емалями: ЕП-773, МЛ-165, МЛ-12, ПФ-115.
Властивості маркувальної емалі ЕП-572
Покрита емаллю ЕП-572 поверхня може експлуатуватися в інтервалі температур від -60 до +250 градусів за Цельсієм.
Епоксидна емаль ЕП-572 відрізняється стійкістю до впливу спирту, води, деяких нафтопродуктів (олії та бензину) та бензиново-спиртової суміші. Випускається у чотирьох основних кольорах: чорному, білому, червоному та жовтому, але можуть виготовлятися й інші забарвлення.
Нанесення маркувальної епоксидної емалі ЕП-572
Перед нанесенням ЕП-572 поверхня повинна бути підготовлена ретельно: очищена від бруду, пилу, продуктів корозії, і добре знежирена. Перед застосуванням в емаль ЕП-572 потрібно додати затверджувач ПЕПА, загальна кількість якого не повинна перевищувати 5% всього об'єму фарби. Якщо в'язкість розчину недостатня, його додатково розбавляють наступними розчинниками: толуолом, ацетоном, циклогексаноном або етицелюзольвом.
Для нанесення ЕП-572 можна використовувати перо, пензель, штамп або рейсфедер. В'язкість по віскозиметру ВЗ-4 при цьому повинна бути відповідно до переліку методів нанесення: 13 – 15 с, 18 – 20 с, 15 – 30 с, 13 – 15 с. Кількість шарів, що рекомендується, - один. Час висихання при використанні методу гарячої сушіння становить від тридцяти хвилин до двох годин (при 140 ° С та 60 ° С, залежно від обраної температури). Тривалість затвердіння маркувального складу за кімнатної температури становить близько 24 годин. Покриття, затверджене протягом 2 годин при 60 ° С, з наступною витримкою 48 - 72 години, можна промивати і протирати теплою водою (40 - 50 ° С), бензином, спиртом етиловим, сумішшю бензину і спирту.
Маркувальний склад ЕП-572 – досить токсичний і пожежонебезпечний матеріал, тому при роботі з ним потрібно дотримуватися запобіжних заходів, а саме:
- Використовувати гумові рукавички для захисту рук;
- працювати в масці-респіраторі, щоб випаровування емалі не потрапляли в дихальні шляхи;
- забарвлення виконувати у спецодязі;
- проводити нанесення ЕП-572 подалі від відкритого вогню або джерел можливого займання;
- провітрювати приміщення чи використовувати вентиляцію.
Склад та технічні характеристики емалі ЕП-572 регламентуються ТУ 6-10-1539-76.
Термін зберігання лакофарбового матеріалу становить 12 місяців за умови герметичності тари, а також вмісту емалі в темному, прохолодному місці.