Опис:
У нафтовому сольвенті міститься приблизно 56% ароматичних вуглеводнів, які поєднуються з циклічними вуглеводнями, а також парафінами та нафтенами. Для отримання цієї речовини проводять процес, званий піролізом нафтових фракцій.
Область застосування:
Застосовують нафтовий сольвент як розчинник для меламіноалкідних лакофарбових речовин, бітуму, олії, каучуку, поліефіру терефталевої кислоти, меламіно- та сечовиноформальдегідних олігомерів, поліефірамідів. Його використовують для очищення інструменту та різноманітних судин, а також у поліграфії. Фарбами на основі сольвенту створюються зображення на сітках для будівництва, банерах, вінілових самоклеючих плівках та ін.
Транспортування:
Перевезення нафтового сольвента здійснюється наземним транспортом (автомобіль або поїзд).
Властивості:
Прозора рідина з можливим жовтуватим відтінком;
Щільність при 20°C – 0,86 г/м³;
Масова частка сірки - 0,02%;
Реакція водної витяжки сольвенту – нейтральна;
Летучість по ксилолу – максимум 1,2.
Основна перевага сольвенту – стійкість до кліматичних впливів.
Заходи безпеки:
Сольвент нафтовий відноситься до легкозаймистих рідин, працюючи з якою, потрібно дотримуватися запобіжних заходів. У місцях зберігання сольвенту забороняється використовувати джерела вогню. Будь-які освітлювальні пристрої у такому приміщенні мають бути виконані вибухобезпечними.
Не допускається утримувати судини із сольвентом під сонячними променями. Працюючи з ним користуватися спеціальними засобами захисту. При контакті розчинника зі шкірою це місце необхідно ретельно промити водним розчином з додаванням мила. Не можна перекачувати речовину з однієї судини до іншої за допомогою стисненого повітря. Якщо сольвент випадково розлився, його необхідно добре вимокати ганчірками та промити це місце чистою водою.
Гарантійний термін зберігання – 2 роки від дати виготовлення.